Jak doładować licznik prądu na kartę?

Licznik przedpłatowy to dla niektórych odbiorców prądu idealne rozwiązanie. Trzeba jednak pamiętać o jego doładowaniu – działa to podobnie jak w przypadku telefonów na kartę.

Prąd kupisz w sklepie

Doładowanie licznika pre-paid można kupić w zasadzie każdym sklepie, markecie czy na stacji paliwowej. Wystarczy podać sprzedawcy kartę od licznika i zadeklarować kwotę za jaką chcemy kupić energię elektryczną. Otrzymany kod, który składa się z dwudziestu cyfr i należy go wprowadzić do licznika za pomocą klawiatury, która znajduje się na urządzeniu rozliczeniowo-pomiarowym.

Doładowanie licznika online

Internet to najwygodniejszy kanał zakupu doładowania licznika prądu. Zakupu kodu energetycznego, należy jednak dokonać korzystając z autoryzowanej strony internetowej. W formularzu internetowym podać należy kod kreskowy z karty od licznika, kwotę za jaką chcemy kupić energię elektryczną, adres e-mail, numer telefonu oraz wybrać formę płatności. Kod, czyli np. Energa doładowanie można otrzymać e-mailem lub sms-em.

Stacjonarnie w Biurze Obsługi Klienta

Doładowanie można kupić także w Biurach Obsługi Klienta. Wystarczy podejść do Puntu z kodem kreskowym z licznika i podać kwotę za jaką zamierzamy kupić energię elektryczną.

Telefonicznie

Niektóre firmy oferują zakup kodu energetycznego przez telefon. Ta metoda wymaga jednak posiadania konta bankowego albo dokonania przelewu na konto firmy, która zajmuje się sprzedażą kodów do liczników przedpłatowych.