Jak oszczędzić na rachunkach za energię elektryczną?

Prąd nie jest drogi wystarczy znaleźć lepszą ofertę. Panuje przekonanie, że to energia elektryczna jest droga, a w rezultacie odczuwamy jedynie skutki ponoszenia opłat dodatkowych, które towarzyszą każdemu rachunkowi za prąd.

Na ceny prąd mogą narzekać szczególnie Ci, którzy mają w domu elektryczne ogrzewanie lub elektryczny podgrzewacz wody. To im sprzedawcy energii polecają szczególnie taryfę dwustrefową. Pomoże ona oszczędzać, szczególnie wtedy, gdy urządzenie do ogrzewania ma funkcję asymilacji energii.  Wówczas tańszą energię pobieraną w nocy, można spożytkować oddając ciepło w środku dnia. Okazuje się to rozwiązanie tańsze niż korzystania z taryfy całodobowej.

Tym bardziej, że sprzedawcy energii prześcigają się w tworzeniu nowych ofert, a te wydaje się bardzo atrakcyjne. Zwłaszcza, że odbiorca powinien zawsze uwzględnić fakt, iż spore zużycie energii występuje przez większą część wieczorów, kiedy wracamy z pracy, a ceny energii. Chociaż tańsza strefa taryfowa obowiązuje od 22.00 to,  w przypadku ogrzewania zmiana taryfy z jedno- na dwustrefową jest opłacalna. Więcej o stawkach za prąd na https://energiadirect.pl/cenniki

Wskazówki dla ogrzewających prądem

Taryfa dwustrefowa jest obecna w cennikach każdego sprzedawcy. Co prawda nie została ona, aby ułatwić odbiorcom oszczędzanie, ale bo to, aby ograniczyć zużycie energii w czasie trwania droższej strefy. Urządzenia przesyłowe „męczą się” kiedy z energii chce korzystać duże grono odbiorców w jednym czasie. Może taryfa g12 miałaby więcej zwolenników, gdyby strefa II rozpoczynała się o godzinie 20.00. Oszczędności gospodarstw domowych znacznie by się podniosły, a jak wiadomo poradniki o tym jak oszczędzać prąd i gaz zawsze są w modzie. Obecny rozkład godzi, sprawdza się jedynie, kiedy korzystamy z urządzeń, które można ładować jak wspomniany wcześniej piec czy podgrzewacz wody.

Oczywiście zastosowanie taryfy dwustrefowej znajdzie się też w przypadku innych urządzeń. Głównie dla pralki, zmywarki, które można włączyć po godzinach szczytu energetycznego, dzięki wbudowanej funkcji time managera.

W nowoczesnych domach zastosowań dla taryfy dwustrefowej może być więcej. Przykładem jest podłogowe ogrzewanie akumulacyjne, składające się z elektrycznych przewodów grzejnych ukrytych pod warstwą paneli czy płytek.  Zaleca się, aby przewody charakteryzowały się mocą co najmniej 120-160 W/mkw, po to aby w stosunkowo krótkim czasie mogły rozgrzać betonową masę akumulacyjną. Podgrzewanie może odbywać się w nocy, aby w dzień móc cieszyć się nagromadzonym ciepłem.

Kolejnym rozwiązaniem jest sprawdzenie cen prądu http://cenakwh.pl/ Dobra oferta na prąd pomaga uratować domowe rachunki.