Jak porównywarki cen energii pomogą w zmianie sprzedawcy?

porownywarki-cen-energii

Od 2007 roku każdy z nas ma prawo dokonać zmiany sprzedawcy energii elektrycznej.  Nie jest to jednak łatwa decyzja z uwagi na niejednokrotnie skomplikowane oferty sprzedawców. Pomocne mogą być porównywarki cen energii.

Zmiana sprzedawcy prądu

Od 2007 roku systematycznie zwiększa się liczba odbiorców energii, który zmienili sprzedawcę energii elektrycznej. Na dzień dzisiejszy liczba ta wynosi 631 491 (dane na koniec listopada 2016 roku). Na rynku pojawia się coraz więcej ofert sprzedawców. Mnogość i różnorodność ofert sprawia, że wybór jest trudny. W związku z tym warto skorzystać z darmowego i prostego narzędzia jakim jest porównywarka cen energii. Jak wiarygodnie jest to narzędzie? Najlepiej przetestuj samodzielnie na https://energiadirect.pl

Sam proces jest łatwy – wystarczy upoważnić nowego sprzedawcę do załatwienia wszelkich wymaganych formalności.

Zalety zmiany sprzedawcy energii

Dlaczego warto przenieść swój rachunek za prąd do innego sprzedawcy. Odpowiedź jest prosta: bo jest taniej! Zmieniając sprzedawcę mamy nadal tej samej jakości prąd, ale sporo mniej za niego zapłacimy. Rachunki mogą być niższe o 20%, a nawet 30%.

Porównywarki cen energii

W Internecie znajdziecie kilka porównywarek cen energii. Jak się z nich korzysta? Przykładowo porównywarka Energiadirect.pl wymaga podania takich danych jak:

  • Kod pocztowy
  • Liczba mieszkańców
  • Roczne zużycie energii
  • Dotychczasowy sprzedawca
  • Układ instalacji
  • Rodzaj taryfy energetycznej

Po wpisaniu tych danych system generuje nam listę najlepszych ofert energetycznych. Oczywiście nie są one bardzo dokładne, dlatego najlepiej jest podać numer kontaktowy, na który w ciągu 24 godzin zadzwoni doradca energetyczny EnergiaDirect.pl. W ten sposób najszybciej można dopasować oferty sprzedawców do swoich potrzeb. Doradca przekaże kontakt do konkretnych sprzedawców, którzy przedstawią szczegóły ofert. Wówczas można je ze sobą porównać i wybrać najlepszą z nich.