7,6 tys. tylko zmian sprzedawcy energii elektrycznej w październiku

Zmian sprzedawcy prądu dlaczego?

zmiana-sprzedawcy-energii-elektrycznej

Odbiorcy zmieniają sprzedawcę energii aby zacząć oszczędzać na rachunkach za energię. W październiku 2016 roku URE odnotowało tylko 7 562 zmian sprzedawcy energii elektrycznej – wynika z danych Urzędu Regulacji Energetyki. Chociaż to więcej niż miesiąc wcześniej, to zmiana było znacznie mniej niż w analogicznym miesiącu w ubiegłym roku.

761 przedsiębiorców z  grupy taryfowej A,B,C, zmieniło w październiku sprzedawcę. We wrześniu zmian było 811.  Ilość zmian w samym październiku 2015 roku  jest znaczenie  większa, gdyż wynosiła 4 040.

Taryfa G11, ile zmian u odbiorców domowych?

Trochę lepiej jest ze zmianą spoglądając na statystyki w taryfie G11. W październiku odnotowano, że 6 801 gospodarstw przeprowadziło zmianę sprzedawcy. We wrześniu zmian było nieco mniej 6 234 zmian, za to w analogicznym okresie ubiegłego roku aż 10 566.

Dlaczego chętniej sprzedawcę zmieniają odbiorcy taryfy G11?

Do odbiorców indywidualnych dedykowane są reklamy telewizyjne. Można sądzić, że to dlatego w gospodarstwach domowych na koniec października 2016 r., zmian dostawcy odnotowano 452 240.  Do odbiorcy domowego łatwiej też dotrzeć, przekaz telewizyjny, radiowy czy internetowy, są zdecydowanie dobrym źródłem kontaktu, ale to zainteresowany klient musi po usłyszeniu transmisji wykazać chęć i skontaktować się z sprzedawcą. Tym czasem sprzedawcy nie siedzą biernie, sami kontaktują się z właścicielami gospodarstw domowych, telefoniczne a nawet odwiedzają ich w domu. Taka zmiana sprzedawcy nie zawsze przynosi korzyści dla odbiorcy, należy ją poprzedzić porównaniem cen energii oraz innych warunków umowy. W tym celu najlepiej skorzystać z kalkulatora cen energii.