Zmiana sprzedawcy energii w Polsce i na Świecie

Polska raczkuje w statystykach zmiany sprzedawcy, na ponad 2 miliony odbiorców z taryfy domowych zmiany nie dokonało nawet pół miliona, a proces zmiany jest dostępny od 2007 roku. Co miesiąc ilość zmian maleje, ale to nie oznacza, że nie warto sprzedawcy zmieniać. Zmiana pozwala na:

Obniżenie rachunku poprzez niższą cenę kWh bądź niższą opłatę handlową!

Zmiana sprzedawcy energii w Polsce i na Świecie

Jak wybrać najlepszą ofertę?

Porównać jak największą ilość ofert sprzedawców prąd,) z którymi można się bezpośrednio skontaktować, ale można też zawęzić krąg poszukiwań i skontaktować się jedynie z tymi, którzy dają największe oszczędności. Tak narodziła się idea porównywarek cen prądu, portale, które zawierają specjalne oprogramowanie, które niczym kalkulator energii oblicza, która oferta jest najbardziej korzystna dla naszego profilu zużycia.

Porównywarka cen prądu w Polsce

Od 2008 roku, czyli w rok od możliwości zmiany sprzedawcy powstała porównywarka Enerad.pl, w 2010 roku Optimalenergy. Obie porównywarki wyszukują oferty dla taryf domowych jak i firmowych. Nieco później na rynku internetowy zaczęła działać porównywarka energii elektrycznej EnergiaDirect.pl.

Porównywarka cen prądu za granicą

Za granicami rynek zamian sprzedawcy rozwija się lepiej, migracje nie są niczym szczególnym. Odbiorcy nie wyobrażają sobie podpisania czy przedłużenia kontraktu na prąd jeśli nie porównają wcześniej cen energii.

Wielka Brytania – porównywarka cen prądu:

 1. Kliponious-green-tick http://www.moneysupermarket.com
 2. Kliponious-green-tickhttps://www.uswitch.com/gas-electricity
 3. Kliponious-green-tickhttps://www.comparethemarket.com/energy
 4. Kliponious-green-tickhttp://www.ukpower.co.uk

Energia i gaz, porównywarki porównują nie tylko ceny energii ale i ceny gazu. Nie są to też portale stricte branżowej, ale multiporónywarki mające w swoich usługach także oferty kredytowe czy ubezpieczenie.

Niemcy– porównywarka cen prądu:

 • Kliponious-green-tickhttp://www.verivox.de
 • Kliponious-green-tickhttp://www.toptarif.de/strompreise
 • Kliponious-green-tickhttps://www.check24.de/strom
 • Kliponious-green-tickhttps://www.strompreise.de

Podobnie jak w Wielkiej Brytanii, Niemcy uwielbiają porównywać ceny. Istnieją nawet porównywarki cen benzyny, które są aktualizowane na bieżąco, po porównywarkach tanich lotów czy także można porównać ceny gazu czy ubezpieczeń.

Belgia – porównywarka cen prądu:

 • Kliponious-green-tickhttp://www.lampiris.be/en
 • Kliponious-green-tickhttp://www.comparateur-energie.be

Belgijska firm skupia się podobnie jak angielski UK Power na porównywaniu cen usług i produktów związanych z energią elektryczną.

USA – porównywarka cen prądu:

 • Kliponious-green-tickhttps://www.chooseenergy.com

Każdy stan ma własną politykę cenową, trudno porównać więc ceny energii na tak wielkim obszarze. Najbardziej znaną porównywarką jest taka, która zrzesza sprzedawców z całego kraju, dzięki temu może dedykować oferty głównie dla firm.

Czechy – porównywarka cen prądu:

 • Kliponious-green-tickhttp://www.cenyenergie.cz
 • Kliponious-green-tickhttp://kalkulator.tzb-info.cz
 • Kliponious-green-tickhttp://www.chytryodberatel.cz

U naszych południowych sąsiadów również popularność zmian sprzedawcy prądu rośnie, rozwijają się portale nie tylko porównujące ceny kWh ale i gazu. Poradniki i aktualności czynią te portale bardziej branżowymi, co jest też dodatkowym atutem dla odbiorców.

Hiszpania – porównywarka cen prądu:

 • Kliponious-green-tickhttp://www.facile.it
 • Kliponious-green-tickhttp://www.sostariffe.it

Dwie największe multiporónywarki, obie znane na terenie całego kraju. Różnica polega na ukazaniu oszczędności na energii w ujęciu miesięcznym przez facile.it i kosztów za energię przez sostarife.it.

Francja – porównywarka cen prądu:

 • Kliponious-green-tickhttp://www.kelwatt.fr
 • Kliponious-green-tickhttp://www.energie-info.fr

Z pewnością nie jedyne ale na pewno kompleksowe porównywarki, która zawsze służy poradą. Układ portali sprawia, że poza porównaniem odbiorca zyskuje wiedzę na tematy związane z przyłączem energetycznym, licznikiem czy reklamacją rachunku za prąd.

Porównywarka cen prądu – zalety

Oszczędzasz swój czas szukając osobno ofert sprzedawców prądu,

Wybieramy świadomie najlepszą dla siebie ofertę i unikamy oszustów, którzy stosują nieuczciwe praktyki by przekonać nas do podpisania umowy.