Oszczędzanie energii elektrycznej

Zmęczony stale rosnącymi cenami energii elektrycznej? Pomimo, że licznik energii elektrycznej nie wskazuje więcej rząd nalicza nowe opłaty? Zobaczmy, jak oszczędzać każdy grosz. Zapłać mniej za prąd w tym roku.

Oszczędzanie energii elektrycznej

Oszczędzanie energii elektrycznej

Ogrzewanie elektryczne

Spore oszczędności mogą zyskać ci, u których energia elektryczna ogrzewa dom, na pewno zainteresuje ich co , prowadzi do obniżenia zużycia paliwa. Na przykład, izolacja domu może pomóc zaoszczędzić do 30% kosztów. Pewnie nie jeden dotknie czoła i powie, że nawet w przypadku izolowanego domu ma wysokie koszty energii? Problem może polegać na ucieczce ciepła poprzez nieizolowany dach. Ciepłe dachu wynosi dodatkowo 15% oszczędności.  Tym samym problemem są także stare okna. Nabywając nowe okna plastikowe, które umożliwiają ucieczkę ciepła z minimalnym stopniu możemy zaoszczędzić.

Jeśli chodzi o ogrzewanie to grzech nie  wspomnieć o regulacji ogrzewania. Jeśli ustawisz temperaturę 20 stopni zamiast 23, można zaoszczędzić. Warto wspomnieć,  też o zmianie taryfy na dwustrefową, wówczas można korzystać z akumulacyjnej funkcji pieca.

Wymień żarówkę?

Warto to zrobić. Odpowiedni dobór żarówek pomoże zaoszczędzić. Pojawią się głosy zaprzeczenia w tej sprawie, koszt żarówek jest tak wysoki, że oszczędzamy dopiero po roku, kiedy wypłaci się ich zakup. Kupujący nowe oświetlenie są często niezadowoleni z jego jakości, odczuwają zmianę barwy światła, stopień natężenia czy przekłamanie kolorów jakie daje żarówka. Jednak obliczenia są niebłagane mniejszy pobór to mniejsze zużycie i mniejsze koszty za energię, potwierdzi to każdy kalkulator prądu.

Czy znasz oznakowania A +, A ++, A +++?

Etykieta energetyczna jest zamieszczona na lodówkach, zmywarkach czy pralkach, duże i małe AGD oraz sprzęt RTV musi być etykietowany. Pozwala to ustalić, co to za urządzenie elektryczne(moc, charakterystyka) i jego zużycie energii.  W klasie A +++ oczywiście można znaleźć urządzenia w najbardziej ekonomiczne. Różnice pomiędzy urządzeniami a tymi oznaczeniami są różne. Kiedy mówimy o zamrażarce oznaczonej jako A +++ jej wysokość zużycia i wydajności wynosi 50% więcej niż zamrażarki oznaczonej symbolem A +. Różnica między A + i A ++ to około 20%. Oczywiście różnice te nie są stałe, zależy to od marki, wielkości czy wydajności urządzenia, inaczej procent oszczędności będzie się rozkładał, jeśli chodzi o telewizory czy pralki, jednak w przypadku lodówek i zamrażarek jest to wysoka różnica.

Sporo więcej pomysłów na oszczędzanie energii na https://energiadirect.pl/poradniki/jak-oszczedzac-energie-bez-wyrzeczen-mamy-15-sposobow